3HO Polska
"Gdy stracimy pieniądze nic nie stracimy.
Gdy stracimy zdrowie to coś stracimy.
Gdy stracimy charakter to tracimy wszystko."

Yogi Bhajan
facebook 3HO Polska
 
 

Kobiety

 W tradycji Kundalini Jogi, kobieta zwana jest Adi Shakti, co oznacza pierwotną energię lub pierwotną siłę. Każda kobieta nosi w sobie niezwykłe błogosławieństwo. Tym błogosławieństwem jest niezrównana moc kreacji i tworzenia. Jest to moc do tego stopnia niezwykła, iż jest w stanie wykreować nowe życie.

W Kundalini Jodze aż 80 % nauczania poświęcone jest tematowi kobiet, aby podnosić świadomość kobiet, gdyż : „Jeśli mężczyzna upadnie, upada jeden człowiek, jeśli upadnie kobieta, upada całe pokolenie." 


Kobieta posiada system nerwowy 11 razy silniejszy niż system nerwowy mężczyzny; jej Aura, Ciało Promienne, inteligencja i subtelność są 16 razy silniejsze niż u mężczyzn. Kobiety w naturalny dla siebie sposób używają intuicji, która jest najszybszą i najbardziej nieskażoną częścią umysłu.

Półkule mózgowe kobiety współpracują ze sobą, dzięki temu kobieta ma pełniejszy obraz i odbiór rzeczywistości. Kobieta jest narzędziem kreacji boskiej. To dzięki niej i przez nią jest możliwy akt stworzenia i zrodzenia ludzkiej istoty. Kobieta jest w stanie, dzięki sile projekcji swojej Aury, ochraniać nowo narodzone, bezbronne dziecko. 
Kobiety są obdarzone wyjątkową intuicją, inteligencją, wrażliwością i subtelnością. Są cierpliwe, wytrzymałe i silne - wszystko to ma pomóc im w trakcie ciąży, porodu, połogu i opieki nad dziećmi, ale wpływa również na pozostałe aspekty ich życia. Mózg kobiety jest sześciotorowy. Natura dała jej ten dar, by mogła służyć, żywić i troszczyć się o swoje dzieci, męża i dom. Kobieta potrafi radzić sobie z wieloma rzeczami na raz.


Kundalini Joga jest ścieżką rozwoju duchowego idealną dla kobiet. Współczesny świat stawia przed kobietą wiele zadań i wyzwań. W związku z tym wiele kobiet utraciło swoją wrodzoną, pierwotną pewność siebie, poczucie własnej wartości, wiarę w swoje nieograniczone możliwości, oraz pełne zrozumienie swojej Natury (Natury kobiety - ucieleśnienia Shakti). 
Kundalini Joga wzmacnia pole sensoryczne, intuicję, daje jasność umysłu i możliwość postrzegania rzeczywistości dokładnie taką, jaka ona jest. Kundalini Joga jest jogą rozwoju świadomości! Joga relaksuje, uspakaja oraz wzmacnia, regeneruje a zatem odmładza kobiece ciało.
Kobieta praktykując Kundalini Jogę odbywa swoistą Duchową Podróż do swojego wnętrza, poprzez uczenie się i poznawanie własnego ciała, odkrycie umysłu, jego natury, poprzez zdolność do odczuwania błogości, wyrażanie się i ekspresję. Uwieńczeniem tej Duchowej Podróży jest doświadczenie Duszy. Podróż ta może doprowadzić do akceptacji i pokochania samej siebie, do odkrycia kobiecej promienności będącej naturalnym prawem przysługującym każdej kobiecie.
Kundalini Joga pomaga kobiecie odkryć w sobie „naturę bogini", dzięki której każda kobieta staje się pełna, pewna siebie i całkowicie spełniona.


 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>