3HO Polska
"Gdy stracimy pieniądze nic nie stracimy.
Gdy stracimy zdrowie to coś stracimy.
Gdy stracimy charakter to tracimy wszystko."

Yogi Bhajan
facebook 3HO Polska
 
 

Sadhana

Jedną z codziennych praktyk w Kundalini Jodze jest Sadhana, twój indywidualny zestaw ćwiczeń fizyczno-duchowych. Wykonywany codziennie daje możliwość indywidualnej pracy z problemem, który cię trapi. Jednocześnie daje ci dawkę energii potrzebnej do świadomego przeżycia dnia oraz możliwość samooczyszczenia twojej świadomości. Codzienna dyscyplina sadhany jest jak zaczerpnięcie oddechu przed trudną rozmową, jest jak podciągnięcie skarpetki, która w ciągu dnia powoli opada. Sadhana to rodzaj uzdrawiającego czasu, który poświęcasz sobie i całemu światu tak, by przez resztę dnia móc dostać 10-cio krotnie więcej niż to, co wypracowałeś. Nie robimy jej z chciwości, robimy ją po to, by poprzez zaangażowanie pokonać lenistwo i nasze ego.

 

Według starożytnych nauk w ciągu dnia następuje bardzo szczególny moment ,kiedy Słońce jest pod kątem 60 stopni w stosunku do Ziemi. Ten moment wydarza się dwa razy dziennie: przed wschodem i podczas zachodu Słońca. Kąt wytworzony w tym czasie przez Słońce ma szczególne energetyczne właściwości. Przed wschodem słońca pomiędzy 4 a 7  rano kula ziemska jest cicha, a energia magnetyczna uzależniona jest od kąta 60 stopni w taki sam sposób, w jaki fale Ziemi podlegają wpływowi Księżyca. To najlepszy czas do medytacji, ćwiczenia jogi i oczyszczania podświadomości.

Wiele razy mogłeś obudzić się o tej porze i zauważyć, że byłeś w bardzo aktywnym stanie marzeń sennych. Gdy się temu bliżej przyjrzałeś może odkryłeś, że twoje sny odzwierciedlają podświadome myśli. Jeśli zamiast spać i pozostawać w nieuświadomionym stanie umysłu wstałbyś aby medytować, te podświadome myśli ukazałyby ci się w świadomym umyśle. Poprzez medytację mogą one zostać uwolnione, a podświadomość oczyszczona.

Idealnym czasem na twoją praktykę jogi i medytacji jest okres pomiędzy 4 a 7 rano, wtedy możesz osiągnąć najsilniejszy efekt. Ale niezależnie od tego o której godzinie ćwiczysz, systematyczna praktyka znacznie przyczyni się do podniesienia jakości twojego życia.

 

 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>