3HO Polska
"Podczas medytacji śmieci Twojej podświadomości zaczynają wychodzić na powierzchnię.
Medytacja nie jest przyjemna.
Medytacja jest jak sprzątanie domu"

Yogi Bhajan
facebook 3HO Polska
 
 

Czym jest Kundalini Joga?

Kundalini Joga jest metodą, techniką, systemem i dziedzictwem dorobku duchowego Indii. Jej piękno polega na holistycznej integracji elementów praktyki jogi w kompletną całość.


Kundalini Joga jako system, jest skompilowana dla ludzi zachodu przez Yogi Bhajana, z technik zaczerpnietych od wschodnich nauczycieli. Składa się z asan (pozycje ciała), mudr (układy rąk i ciała), pranayam (praktyki oddechowe), mantr (dźwięki jako pozytywne afirmacje), kontemplacji czy medytacji, całkowitego relaksu, a ponadto z podstawy moralnej sformułowanej w Sutrach Patandżalego, i jogicznego stylu życia.

 

Praktyka Kundalini Jogi zaczyna się od spotkania nauczyciela, który uczy w duchu tradycji Kundalini Jogi. Może to być lekcja grupowa czy sesja indywidualna, na której pierwszy raz doświadczasz korzystnego działania poszczególnych ćwiczeń, a także holistycznej przestrzeni uzdrawiania i transformacji - Surat-Shabd-Yoga.

Do tej przestrzeni będziesz powracać ćwicząc jogę z nauczycielem w grupie, lub indywidualnie w zaciszu swojego domu. Nauczyciel jest ogniwem łączącym z  Nauczaniem i Technologią tradycji Kundalini Jogi. Nauczyciel nie jest martwym, intelektualnym wydarzeniem łączącym cię z przeszłością i tradycją. Nauczyciel jest żywym punktem świadomości, który zapala płomień teraźniejszości i odczuwania siebie w sobie. Nauczyciel, który zapala płomień świadomości w sobie pokazuje kierunek; drogę do siebie możesz odkryć tylko ty sam, bowiem "Prawda jest bezdrożną krainą".

 

Dzięki praktyce, zaangażowaniu i intencji łączysz się z najgłębszym aspektem siebie, rozpoznając proces jako ścieżkę duchową. Może pierwszy raz zadając pytanie "Kim jestem ? Jakie jest moje zadanie; po co tutaj jestem ?" poczujesz, życie jako głębokie mistyczne doświadczenie. Kundalini Joga nie chroni cię przed tym bezpośrednim, głębokim doświadczeniem ale otwiera na nie. Z tego powodu zwana jest Jogą Świadomości, jej efektem jest świadomość siebie jako mistycznej Obecności.

 

 

 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>