3HO Polska
Stowarzyszenie promujące naukę
Kundalini Jogi, według systemu
Yogi Bhajana.
facebook 3HO Polska
 
 

Piąta Sutra Ery Wodnika


2017: Piąta Sutra Ery Wodnika


Wibruj Kosmos, a Kosmos Oczyści Ścieżkę


ੴ ਸਤਿਗੁਰ ਪ੍ਰਸਾਤਿ ਸਤਿਗੁਰ ਪ੍ਰਸਾਤਿ ੴ

Medytacja Indra Nittri
Usiadź w Pozycji Łatwej, z lekkim jalandhar bandh.

Oczy: Zamknięte lub otwarte na 1/10.

Mudra: Chwyć się mocno za kolana obiema dłońmi. Utrzymuj kręgosłup i klatkę piersiową lekko uniesioną.

Mantra: Medytuj przez Punkt między brwiami nad ruchem języka kiedy wibrujesz Siri Mantrę w stałym rytmie:


Ek Ong Kar Sat Gur Prasad
Sat Guru Prasad Ek Ong Kar


Tłumaczenie:
Jeden przenikający wszystko Stwórca całego Istnienia
Urzeczywistnia się przez łaskę Guru
Urzeczywistnia się przez łaskę Guru
Jeden przenikający wszystko Stwórca całego Istnienia


EK - Wciągnij Punkt Pępka
KAAR - Rozluźnij Punkt Pępka
SAT GUR - Podciągnij Zamknięcie Przepony
PRASAAD - Rozluźnij Zamknięcie Przepony
Czas: 11-62 minut.

By zakończyć: Wdech, zatrzymaj na wdechu, relaks.


Komentarz:
Guru Nanak naczył tej medytacji swojego drugiego syna, Baba Siri Chand. Jego syn stał się wielkim baal yogi. To jest jogin, który się nie starzeje, który cały czas wygląda jak młody chłopak, nawet w starszym wieku. Mówi się, że Baba Siri Chand żył ponad 160 lat. Został uzanany jako wielki jogin przez wszystkie szkoły Siddhi Yogi. Pod jego przewodnictwem, wszystkie szkoły jogi przyszły i pokłoniły się Guru Ram Das by zapieczętować przyszłość linii królewskiego tronu Raj Jogi pod przewodnictwem Guru Ram Das i jego Promiennego Ciała. Jogini, którzy praktykowali z nim byli zwani udasis.


Ta mantra to Siri Mantra. Zawiera esencję mądrości Siri Guru Granth Sahib. Daje intuicję temu, kto ją praktykuje. Indra Nittri oznacza oczy Indry. Przywołuje każdy por skóry by stał się wszystko widzącym okiem. Reprezentuje wiedzę, która przychodzi poprzez duszę i intuicję. Ciało jest świątynią poprzez którą możesz doświadczyć świadomości Nieskończoności. Kiedy tak się staje cała wiedza i łaska przepływają przez ciebie. Po praktyce tej mantry nie mów negatywnie przez jakiś czas. To jest bardzo kreatywna wibracja. Wszystko co powiesz będzie pomnożone i stworzone z wielką mocą. Kiedy jesteś w tym stanie, przekieruj swoje modlitwy i najbardziej pozytywne projekcje na zdrowie, szczęście i świętość.


Komentarz Yogi Bhajana:
Ta mantra to mistrzowski klucz. Po wibrowaniu tej mantry nigdy nie wypowiadaj złego lub negatywnego słowa. Cały Wszechświat i jego energia podąża za tą mantrą.
Nie ma nic w rękach Boga czego ty nie możesz wziąć, i to nawet jego nie będzie obchodzić. Ale jest w tym sekret. Sekret polega na odwróceniu. Wszystko co idzie tą drogą musi także wrócić. To jest ten sekret.
Czyni cię całkowicie intuicyjnym. Kiedy ta mantra zostanie zrozumiana, nie ma nic czego nie będziesz widział. Rób ją kiedykolwiek, gdziekolwiek i z jakiegokolwiek powodu. Otwiera Trzecie Oko. Jest otwarte cały czas. To jest trik, gadżet; taki rodzaj mistrzowskiego klucza lub gadżetu, który może otworzyć wszystko.
Nie ma nic takiego jak „Om"; jest „Ong". Z twojego nosa utworzy się koncha, to prosta rzecz. Ogień wychodzi przez twoje dziurki od nosa - „Ong". Obie dziurki działają. Ek Ong Kaar jest mantrowane z Punktu Pępka. Zawsze pamiętaj by wibrować tę mantrę z ruchem pępka. Na Ek Ong pępek wchodzi do środka; na Kaar papęk idzie do przodu.
Ek Ong Kaar: tam jest zawsze lekkie szarpnięcie w pępku.


Ta medytacja była oryginalnie nauczana przez Yogi Bhajana 18 Lipca 1975
©The Teachings of Yogi Bhajan

 


5 Sutra 0.58 MB 5 Sutra
 


 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>