3HO Polska
"Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że jedynym grzechem jaki popełniamy to umniejszanie własnej wartości. Kiedy to robimy to tak jakbyśmy kpili z Boga i jego daru"

Yogi Bhajan
facebook 3HO Polska
 
 

MRABAI CEIBA with BOGDAN DJUKIC SACRED CHANT CONCERT Tranformującą muzyczna podróż do krainy starożytnych matr i poezji Rumiego

MRABAI CEIBA with BOGDAN DJUKIC SACRED CHANT CONCERT.

Tranformującą muzyczna podróż do krainy starożytnych matr i poezji Rumiego!

9 MAJA, WROCŁAW, IMPART
10 MAJA, WARSZAWA, TEATR PALLADIUM


BILETY: http://www.pranaworld.pl/pl/koncerty-i-bilety/kup-bilet-na-koncert-mirabai-ceiba

 

„Ich muzyka pochodzi z czystej przestrzeni miłości. Jest łagodna, pełna spokoju i bardzo kontemplacyjna". /Deva Premal/.

„Kiedy śpiewałam z Mirabai Ceiba moje serce zwyczajnie się otworzyło. Myślę, że stało się tak, ponieważ ich muzyka płynie prosto z ich serc, z radością, świętością i oddaniem wprowadzają nas w magiczny świat muzyki". /Snatam Kaur/.

Odkąd słucham płyty Mirabai Ceiba „Between The Shores of Our Souls", nie mogę wyjść z podziwu. Może dlatego, że tym razem znalazły się na niej liryki inspirowane poezją Rumiego i Khalil Gibrana, a może dlatego, że odnalazłam tu ślady obecności światowej sławy muzyka jazzowego Nils Petera Molvaera?

To i jeszcze coś więcej. Ten krążek wnosi do World Music nie żadne abstrakcyjne duchowe koncepty, ale czystą miłość, która natychmiast wpada w rezonans z naszymi sercami.

Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że ów rezonans czuje się podczas słuchania każdej ich płyty, a przede wszystkim podczas ich transformujących, duchowych koncertów.


KORZENIE
Na scenie widzimy dwie główne postaci: Angelike Baumbach - której eteryczny śpiew, wspierany dźwiękami harfy, fortepianu oraz harmonii miesza się z mocnym głosem i gitarą Markusa Siebera. Synergia vocalu tych dwojga odbiera dech w piersiach. Myślę, że nie tylko dlatego, że świetnie śpiewają, ale również dlatego, że są parą. Markus pochodzi z Niemiec. Angelika urodziła się w Arizonie, jej matka jest Meksykanką, a ojciec Niemcem. Pewnego dnia poznali się w Szkocji i to była miłość od pierwszego wejrzenia, i to się czuje. Z tego punktu widzenia ich relacja staje się wehikułem ich osobistego stylu, przepięknej, duchowej muzyki.


Nazwa zespołu również wynika z mieszanki kultur. Mirabai była jedną z największych mistycznych poetek Indii. Jej imię reprezentuje „eksplorację, oddanie oraz inspirację we wszelkich aspektach boskości". Natomiast Ceiba to święte drzewo Ameryki Łacińskiej, które nigdy nie jest ścinanie i jest bardzo wysokie. „Chcielibyśmy, aby nasza muzyka była jak drzewo Ceiba: mocno ukorzenione w Matce Ziemi oraz sięgające swoimi gałęziami daleko w kierunku Ojca Nieba". Honorując swoje latynoskie pochodzenie, Angelika śpiewa również po hiszpańsku.


NILS PETER MOLVAER NA "BETWEEN THE SHORES OF OUR SOULS"
Jedna z ostatnich płyt Mirabai Ceiba zatacza jeszcze szersze artystyczne i kulturowe kręgi. Na „The Shores Of Our Souls", prezentującej poezję Rumiego i Kahil Gibrana, słyszymy światowej sławy muzyków. Listę otwiera Nils Petter Molvaer, norweski muzyk jazzowy.

Dźwięk jego trąbki sączy się tutaj jak dym z kadzidła. Są też wiolonczeliści Noah Hoffeld i Yoed Nir, jak również Megan Gould i Karen Waltuch (altówki) oraz Benjamin Wittman (perkusja).
Ten krążek to prawdziwy muzyczny romans, czarująca gra pomiędzy Angeliką i Markusem, idealny balans pomiędzy yin i yang, mężczyzną i kobietą.


KONCERTY
Każdy jest unikalnym doświadczeniem. Tutaj nie tylko słucha się muzyki, ale również staje się jej częścią.

„Niektórzy trochę boją się śpiewać razem z nami po raz pierwszy, ale jeśli z uważnością otworzymy ich na taką możliwość - obawy mijają. Może nigdy wcześniej nie śpiewali żadnej mantry, nie wiedzą co oznaczają poszczególne słowa, ale to nie jest ważne - kiedy zaczną śpiewać - są po prostu szczęśliwi" - mówi Markus.

„Dla niektórych to bardzo inspirujące, że jesteśmy parą - dodaje Angelika - myślę, że to właśnie dlatego mamy to specyficzne połączenie z widownią".

Czytaj więcej o koncertach mantr: http://www.pranaworld.pl/pl/artykuly/muzyka/230-medytacja-koncerty-spiew

Mirabai Ceiba nigdy niczego nie oczekują, mają świadomość, że wchodząc na scenę kreują unikalny klimat i za każdym razem tworzą coś całkiem nowego i pięknego. Tu raczej nie ma podziału na artystów i publiczność, wszyscy są tym samym. To sprzyja atmosferze, w której każdy z nas dość szybko odnajduje swoją własną, wewnętrzną przestrzeń, w której czuje się bezpiecznie i bez obawy może przywołać dawne wspomnienia, dotknąć emocji, których nie dotykał od bardzo, bardzo dawna.

„To co nas inspiruje - mówią Angelika i Markus - to wyrażanie siebie poprzez nasze serca i połączenie z bezwarunkową miłością. W ten sposób otwieramy przestrzeń, w której jesteśmy w stanie spotkać się z innymi dzięki muzyce i wspólnemu śpiewaniu, tym samym zamanifestować nasze intencje zdrowia, miłości i pokoju".

Podczas koncertów muzycy zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty „Sevati" oraz poprzednich: „Between The Shores Of Our Souls", „Awakened Earth", „A Hundred Blessings", „Ocean" i „Flores".

Tekst Małgorzata Sewati.


„Koncerty Mirabai Ceiba to szczodry dar od Wszechświata". /Alan Di Perna; Yoga Journal, Rolling Stone/.

„Ten fenomenalny miks kobiecego i męskiego wokalu oczaruje cię, uwiedzie i wreszcie wprawi w stan totalnego spokoju". (Dana Wright).

Krążek Mirabai Ceiba "Between The Shores of Our Souls" znajduje się na prestiżowej liście 10 najlepszych CD New Age Music World 2012 oraz został wybrany jako najlepszy album w 2012 przez ZMR Music Awards.

Więcej o zespole: www.pranaworld.pl
Oficjalna strona Artysty: www.mirabaiceiba.com

 


Mirabai Ceiba plakat 0.26 MB Mirabai Ceiba plakat
 


 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>