3HO Polska
"Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że jedynym grzechem jaki popełniamy to umniejszanie własnej wartości. Kiedy to robimy to tak jakbyśmy kpili z Boga i jego daru"

Yogi Bhajan
facebook 3HO Polska
 
 

BIAŁA TANTRA

Tu można znaleźć wszystkie informację na temat miejsc i terminów, w których odbywa się Biała Tantra.


JOGA BIAŁEJ TANTRY TO SPLATANIE ENERGII MĘSKIEJ I ŻEŃSKIEJ

Joga Białej Tantry® jest wykonywana w parach jako medytacja grupowa. Siedzi się naprzeciw partnera/ki i postępuje za instrukcjami podawanymi na wideo przez Mahan Tantryka.
By ułatwić Jogę Białej Tantry® będzie obecny wspierający przedstawiciel Mahan Tantryka.
Każdy warsztat składa się z sześciu do ośmiu kriji. Krija jest pewną medytacją obejmującą:
jakąś pozycję jogi (asana)
jakieś ułożenie dłoni (mudra)
jakąś technikę oddechową (pranajama)
jakiś punkt skupienia umysłu
i/lub jakąś mantrę

Czasami krijom towarzyszy muzyka. Krije te różnią się długością od trzydziestu jeden do sześćdziesięciu dwóch minut. Pomiędzy każdą kriją są przerwy. 
Otoczenie jest wyciszone a atmosfera jest przyjazna, wspierająca i uwznioślająca. Spożywany jest wegetariański obiad.


Jak to działa?

Nasze umysły uwalniają 1500 myśli w mgnieniu oka. Niektóre z tych myśli giną w nieświadomości, a niektóre utykają w podświadomości i oddziałują na świadomy umysł. Myśli te stają się uczuciami, emocjami, pragnieniami, wielo-rzeczywistościami lub fantazjami. Zamiast panować nad naszymi umysłami często jesteśmy kierowani przez nasz umysł i myśli, co może powodować impulsywne decyzje, marną komunikację oraz samemu nałożony sobie stres.
Joga Białej Tantry pozwala ci przebić się przez te podświadome bloki tak, by mieć bardziej radosne życie. W najkrótszym czasie możesz doświadczyć uwolnienia wiele z brzemienia, jakie dźwigasz w swoim umyśle.


Gdy widzisz i działasz w każdej chwili z klarownością, możesz zyskać głębsze zrozumienie siebie, i twe życie może się zmienić. Twój umysł, ciało i dusza mogą działać razem jako jedno. To jest ścieżka do osobistej wolności i świadomej przytomności, i przynosi ona więcej powodzenia do każdego obszaru twego życia.
Wyobraź sobie energię wszechświata jako w swej naturze zarówno równoległą jak i prostopadłą, niczym utkana razem tkanina. Tak jak tkanina staje się mocniejsza kiedy ją naciągnąć po przekątnej, tak też przekątniowa, albo 'Zetowa' energia Jogi Białej Tantry® jest mocniejsza. Energia ta, gdy pokierowana przez Mahan Tantryka, przecina bloki, które utkwiły w podświadomym umyśle.
Używając tej przekątniowej energii, Mahan Tantryk, podłącza swe ciało subtelne do ciał subtelnych uczestników poprzez swego przedstawiciela wspierającego warsztat. To działa w taki sam sposób jak ogólnoświatowy system telefoniczny, który wykorzystuje satelity i energię elektromagnetyczną by łączyć dwie strony.


Joga Białej Tantry® nie powinna być mylona z czarną czy czerwoną tantrą. Te formy jogi także przekształcają energię, lecz na inny sposób i w innych celach. Czarna tantra kieruje energią w celu manipulowania inną istotą ludzką, zaś czerwona tantra kieruje energią jedynie dla celów seksualnych.
Kto może brać udział?

Nie ma żadnych wymogów wstępnych do uczestniczenia w Jodze Białej Tantry®. Początkujący zestroją się ze swymi wewnętrznymi energiami i skorzystają z głębokiego a czasami wyzywającego doznania medytacyjnego. Bardziej zaawansowani w medytacji pogłębią swe doznania i wkroczą na nowe tereny swej duchowej świadomej przytomności.


Jak się przygotować?

Zaleca się przybyć na warsztat przygotowanym do medytowania, po zrobieniu kilku ćwiczeń jogi lub jakichś ćwiczeń rozciągających.


Co przynieść?

• Załóż luźny, wygodny, biały strój. Biały łączy w sobie wszystkie kolory i poprawia pole magnetyczne oraz siłę aury.

• Załóż jakieś białe bawełniane przykrycie głowy, które całkowicie zakryje głowę i utrzyma się bezpiecznie podczas ćwiczeń z ruchem.

• Przynieś koc lub skórę owczą do siedzenia, oraz lekki koc do przykrycia się podczas okresów relaksacji.

• Ponieważ jest to proces oczyszczania, będzie ci się chciało pić wodę. Podczas dnia będzie podawana woda albo można przynieść swoją własną.


zródło http://www.3ho.eu/


 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>