3HO Polska
"To nie życie się liczy, liczy się
odwaga z jaką stawiasz mu czoła"

Yogi Bhajan
facebook 3HO Polska
 
 

Sat Nam Rasayan

Sat Nam Rasayan oznacza "głęboki relaks w Prawdziwej Tożsamości". To starożytna sztuka medytacji i uzdrawiania. Sat Nam Rasayan pracuje na subtelnym poziomie poprzez projekcję medytacyjnego umysłu.
Technologia Sat Nam Rasayan uczy jak: uzdrawiać innych, uwolnić niezdrowe zachowania i doświadczać każdej chwili z czystym umysłem, radzić sobie z odczuciami, myślami i emocjami, bez przywiązywania się do nich oraz rozwinąć i ugruntować swój wewnętrzny spokój umysłu oraz wzmocnić, rozwinąć intuicję i sztukę medytacji. Sat Nam Rasayan to technologia oparta na własnym postrzeganiu i odczuwaniu. Uczymy się odczuwać na subtelnym poziomie; siebie, nasze ciało, elementy, organy, kanały energetyczne, czakry, odczucia, emocje, tony, dźwięki... itp.
W tej sztuce uzdrawiania pracujemy w określonym stanie medytacyjnym, w projekcyjnym stanie świadomości. W stanie wewnętrznej ciszy (Shunia) dotykamy nieskończoności i zaczynamy z nią płynąć. Wszystko to, co postrzegamy jako ograniczenie zostaje uwolnione jak doświadczamy nieskończoności. W ten sposób, możliwe jest odczuwanie, rozpuszczenie i uzdrowienie energii i bloków w ciele.
„Poprzez samą uwagę możliwe jest zrównoważenie pięciu elementów (ziemia, woda, ogień, powietrze i eter ) oraz ciała pranicznego partnera. W Sat Nam Rasayan do uzdrawiania używamy tylko naszej świadomości i przytomności.\" Guru Dev Singh
Sat Nam Rasayan jest częścią Złotego Łańcucha mistrzów Jogi Kundalini. Na przestrzeni wieków Sat Nam Rasyan było techniką hermetycznie strzeżoną przez linię mistrzów, dostępną tylko dla wtajemniczonych uczniów i przekazywana bez słów poprzez stan głębokiej medytacji wewnętrznej.
Genealogia tej metody leczniczej pochodzi od Kundalini Jogi, a jedna z historii przekazywanych przez Guru Dev Sigha opowiada o Ryszim, natchnionym mędrcu, mistrzu mądrości, który po wielu latach medytacji i wielu wcieleniach w końcu odpracował wszystkie swoje karmy i już szykował się do osiągnięcia stanu nirwany. Zanim się mu to jednak udało podszedł do niego lokalny mieszkaniec wioski i poprosił o pomoc w uzdrowieniu syna. Ryszi nie mógł ani pomoc, ani tez odmówić, bez wytworzenia nowej karmy. Wtedy to mędrzec rozpoczął głęboka medytacje i jak skończył chory chłopiec został uleczony, a ryszi nie wytworzył nowej karmy i osiągnął stan nirwany.
Guru Dev Singh Khalsa - urodził się 10 grudnia 1948 roku w Puebla, w południowej części Meksyku.Już w wieku 20 lat zainteresował się sztuką uzdrawiania ziołami i akupunkturą. W 1971 roku rozpoczął praktykę jogi kundalini. 10 lat później Yogi Bajan zaczął przekazywać mu nauki Sat Nam Rasayan w tradycyjny sposób, w ciszy. W 1989 roku, na polecenie swojego mistrza przeniósł się do Rzymu i założył Międzynarodową Szkołę Sat Nam Rasayan. Guru Dev jest pierwszym nauczycielem tej technologii, który opracował sposób nauczania w sposób otwarty, dla szerokiej grupy uczniów. Guru Dev podróżuje, uzdrawia, naucza przez około 80% swojego czasu w roku, corocznie odwiedza 40 krajów na całym świecie. Każdego roku w grudniu prowadzi tygodniowy warsztat w Asyżu, na który przyjeżdża około 200-400 osób z całego świata.

 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>