3HO Polska
"Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że jedynym grzechem jaki popełniamy to umniejszanie własnej wartości. Kiedy to robimy to tak jakbyśmy kpili z Boga i jego daru"

Yogi Bhajan
facebook 3HO Polska
 
 

Oświadczenia i wyjaśnienia w sprawie zarzutów o nadużycia Yogi Bhajana, 18 lutego, 2020


Wokół postaci Yogi Bhajana narosło przez lata dużo kontrowersjii. Oskarżony był o nadużywanie swojej pozycji wobec uczniów. Sam również przyznawał, iż nie uniósł jakości nauk Kundalini Jogi, a także wskazywał, aby uczniowie dążyli do bycia lepszymi niż on sam. Aby biorąc odpowiedzialność za siebie, korzystali z nauk, a nie ślepo podążali za nim.


Obecnie fundacja założona przez niego 3ho.org oraz KRI idąc tym tropem, szczegółowo weryfikują wszystkie informacje i przeprowadzają dochodzenie, dążąc do zachowania najlepszych wartości nauk Kundalini Jogi.

Poniżej ich wyjasnienia:


"Drogie Społeczności: 3HO, Darmy Sikhów i KRI,


Pojawiły się wiarygodne zarzuty dotyczące nadużyć o charakterze seksualnym popełnionych przez Yogi Bhajana w latach 70 i 80 tych XX wieku.


Nasze organizacje traktują te zarzuty bardzo poważnie. Jesteśmy zjednoczeni przeciwko nadużyciom władzy, molestowaniu seksualnemu i wszelkim formom krzywdzących zachowań seksualnych.


Nasze nauki prowadzą nas ku Prawdzie. W zgodzie z nimi mamy niestrudzenie poszukiwać Prawdy i stawiać Jej czoła z odwagą oraz pełnym zaangażowaniem.
My, sygnatariusze tego listu, jesteśmy członkami Collaborative Response Team - zespołu, który uformował się, aby oficjalnie reprezentować społeczności naszych organizacji w zaistniałej sytuacji. Naszym celem jest zlecenie przeprowadzenia niezależnego dochodzenia, aby prawda i zakres zarzutów zostały ujawnione, a Członkinie i Członkowie naszych organizacji mogli się poczuć się bezpieczni. Będziemy Państwa informować na bieżąco o przebiegu dochodzenia i dołożymy wszelkich starań, aby nasze społeczności mogły w nim czynnie uczestniczyć.


Otwieramy nasze serca na modlitwę o sprawiedliwość i uzdrowienie dla wszystkich. Jako organizacje 3HO, Sikh Dharma i KRI szanujemy godność wszystkich ludzi, zdajemy sobie też sprawę, że na naszej ścieżce świadomości obowiązują nas najwyższe standardy etyczne. Zobowiązujemy się działać w sposób przejrzysty. Jesteśmy gotowi wysłuchać wszelkich niepokojów, wątpliwości i obaw w tej sprawie. Zaręczamy, że będziemy traktować każdego z szacunkiem dążąc do prawdy w nadziei na najlepszy możliwy dla każdej ze stron rezultat tych działań."


„Prawda jest bardzo ważna, ale jeszcze ważniejsze jest życie zgodne z prawdą". Guru Nanak Dev ji

Sat Nam,
SS Sahaj Singh Khalsa - Siri Singh Sahib Corporation
MSS Nirvair Singh Khalsa - Kundalini Research Institute
SS Gurujot Kaur Khalsa - Sikh Dharma International, Siri Singh Sahib Corporation
SS Pritpal Kaur Khalsa - 3HO Foundation International
SS Shanti Kaur Khalsa - Dharmic Office of Public Affairs


W załącznikach znajdziesz listy oraz pytania i odpowierdzi dla nauczycieli Kundalini Jogi:

 


KYYB march 2020 0.15 MB KYYB march 2020
 

Shiv Charan Karam Kriya School 0.24 MB Shiv Charan Karam Kriya School
 


 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>