3HO Polska
"Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że jedynym grzechem jaki popełniamy to umniejszanie własnej wartości. Kiedy to robimy to tak jakbyśmy kpili z Boga i jego daru"

Yogi Bhajan
facebook 3HO Polska
 
 

Europejski Festiwal Jogi sobota 30 lipca - niedziela 7 sierpnia 2016r, Domaine de Fondjouan


Jeśli jesteś w harmonii z naturą, zostaniesz uwznioślony.


Blisko 2000 osób z Europy (i pewna ilość z Afryki, Azji, Ameryki itd.) spotyka się w otoczeniu przyrody, by przez 8 dni praktykować Kundalini Jogę i inne aktywności, odnoszące się do nauk Yogi Bhajana, wliczając w to 3 dni Jogi Białej Tantry. Uczestnicy korzystają ze specjalnej diety, wielu inspirujących warsztatów prowadzonych przez międzynarodowych nauczycieli, oraz z masy śpiewu, tańca i frajdy.


Nowicjusze

Każdego roku Europejski Festiwal Jogi podkreśla jakiś szczególny aspekt jogi, lecz również poświęca szczególna uwagę nowicjuszom, którzy mają niewiele lub żadnego doświadczenia w praktykowaniu jogi.

Frajda i wyzwanie

Festiwal Jogi to mnóstwo frajdy, ale jest on także pewnym wyzwaniem. Dla optymalnych efektów oczyszczenia i przemiany powinno się przestrzegać diety oraz pozostawać w energii miejsca przez całe osiem dni.


Temat roku 2016: "Twoje serce pojmuje"


Podczas Festiwalu Jogi 2016 skupimy się na jednej z pięciu sutr Ery Wodnika, przekazanych nam przez Yogi Bhajana, Mistrza Kundalini Jogi i Jogi Białej Tantry:

„Pojmuj poprzez współczucie, albo nie zrozumiesz czasów."


Serce, jako organ fizyczny, będzie przedmiotem ćwiczeń podczas praktykowania Kundalini Jogi. Jednak wychodząc poza ten wymiar, joga buduje serce jako elektromagnetyczny punkt promienności w kontakcie z innymi. Umożliwia nam ono odnoszenie się do innych z intuicyjnym zrozumieniem i współczuciem.

Budowanie tej energii jest jednym z najważniejszych aspektów Kundalini Jogi.


Słowami Yogi Bhajana:

"Jak często posłuchałeś głosu swego serca? Jak często wysłuchałeś krzyku serca całej tej puszczy ludzkiej? Jak często wyszedłeś naprzeciw i posłuchałeś modlitwy, płynącej z serca modlitwy tych, którzy są brzydcy, niewidzialni? Jak wielu z was uczyniło cokolwiek, zaryzykowało siebie z jakiegoś powodu, który jest rzeczywisty, który pochodzi z nieznanego?"


To jest czwarty raz, kiedy dedykujemy Festiwal jednej z tych sutr. W 2017 roku będzie to: Wibruj w rytm kosmosu, a kosmos oczyści ścieżkę.

 

 

Szczegółowe informacje:

http://www.3ho.eu/

 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>